W 2017 roku ukazało się drugie, poprawione, wydanie komiksu „Marian Rejewski - bydgoszczanin, który złamał szyfr Enigmy“ na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Instytut Pamięci Narodowej wydał w grudniu 2015 r. broszurę „Marian Rejewski (1905-1980)“ z serii „Patroni Naszych Ulic“. Autor tekstu: Krzysztof Osiński, redakcja: Małgorzata Strasz.
Publikacja dla młodego czytelnika „Marian Rejewski - pogromca Enigmy“ w krótki sposób zaznajamia z losami i dokonaniami kryptologa. Zawiera również obszerne kalendarium dotyczące losów Rejewskiego na tle wydarzeń związanych z maszyną szyfrującą Enigma. Instytucja sprawcza: Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa Oświaty, listopad 2015 r.
Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy wydało w listopadzie 2015 roku komiks w formacie 21 x 29,5 cm. Scenariusz: Maciej Jasiński, rysunki: Jacek Michalski.
Błażej Dąbkowski pisze w Naszej Historii o tym, że przyjaźń i praca trójki matematyków zaczęła się na Uniwersytecie Poznańskim, a gdyby nie Marian Rejewski, Jerzy Różycki i Henryk Zygalski wojna trwałaby pewnie kilka lat dłużej i zginęłoby w niej kilka milionów ludzi więcej.
W miesięczniku Nasza Historia ukazał się tekst Hanki Sowińskiej pt. Rejewski, Żychoń, bracia Gacowie. Bydgoszcz stolicą polskiego wywiadu.
Miesięcznik Matematyka, przeznaczony dla nauczycieli różnych typów szkół i wszystkich poziomów nauczania, zamieścił artykuł płk. Jerzego Lelwica Marian Rejewski (1905-1980) - pogromca Enigmy.
W periodyku wydawanym przez The Mathematical Association of America zamieszczono interesujący artykuł Chrisa Christensena z Uniwersytetu Nortern Kentucky pt. Polish Mathematicians Finding Patterns in Enigma Messages. Autor tak zaczął swoją pracę:
Jest to opowieść o herosach. Bohaterami opowieści są trzej polscy matematycy, którzy w dziesięć lat przed wybuchem II wojny światowej złamali kod niemieckiej Enigmy. Rzadko się zdarza, że matematycy stają się bohaterami opowieści, a jeszcze rzadziej, że stają się oni bohaterami dlatego, że są matematykami. Ostatnie zdanie zaczerpnięte jest z powieści Enigma Roberta Harrisa.
Artykuł zawiera opis działania maszyny szyfrującej. Autor przytacza również teorie matematyczne, które Marian Rejewski wykorzystał do złamania kodu oraz prezentuje etapy pracy genialnego kryptologa. Nie zabrakło również faktów z życia trójki polskich matematyków.
Cały artykuł w języku angielskim jest dostępny na stronie www.matematiksider.dk.
Kwartalnik naukowy poświęcony polskiej i powszechnej historii wojskowej Przegląd Historyczno-Wojskowy, wydawany przez Wojskowe Biuro Badań Historycznych Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej MON poświęcił Marianowi Rejewskiemu numer specjalny z okazji 100. rocznicy urodzin kryptologa.