1

VI Turniej Szachowy im. Mariana Rejewskiego

W sobotę 12 marca br. w naszej szkole odbył się VI Międzyszkolny Turniej Szachowy im. Mariana Rejewskiego. Jak co roku honorowy patronat nad konkursem objęła Pani Janina Sylwestrzak - córka Mariana Rejewskiego, która w tym roku zaszczyciła nas swoją obecnością i osobiście otworzyła turniej.

W turnieju udział wzięło 53 uczniów z 18 szkół podstawowych z Bydgoszczy, Torunia i wielu miejscowości powiatu bydgoskiego. Każdy z uczestników rozegrał 7 partii „szachy szybkie”. Turniej sędziowali - Andrzej Karpiński - sędzia klasy państwowej oraz Adam Gołąbiewski - sędzia III klasy. Zarówno młodsi jak i starsi zawodnicy dzielnie walczyli o każdy punkt. Po trzeciej rundzie zawodnicy udali się na ciepły posiłek, przygotowany przez organizatorów, po czym kontynuowali grę.

Wyniki końcowe:

Kategoria wiekowa do lat 8:
I MIEJSCE - Miłosz Murawski
II MIEJSCE - Adam Kujawka
III MIEJSCE - Franciszek Paprocki
IV MIEJSCE - Tymoteusz Lewandowski
V MIEJSCE - Bartosz Refling

Kategoria wiekowa do lat 10:
I MIEJSCE - Szymon Podlewski
II MIEJSCE - Antoni Paprocki
III MIEJSCE - Adam Filipiak
IV MIEJSCE - Wiktor Wiśniewski
V MIEJSCE - Piotr Przewoźnik

Kategoria wiekowa do lat 13:
I MIEJSCE - Stanisław Paprocki
II MIEJSCE - Paweł Brzozowski
III MIEJSCE - Mariusz Matczyński
IV MIEJSCE - Marek Górny
V MIEJSCE - Kacper Grzechowiak

Najlepsi uczniowie Zespołu Szkół w Łochowie to Kacper Winiarski który zajął VI miejsce w kategorii do lat 8 i Mateusz Posselt – VI miejsce w kategorii wiekowej do lat 13.

Atrakcją dla rodziców i opiekunów był zorganizowany II Turniej Chińczyka. Eliminacje były bardzo burzliwe i dały uczestnikom wiele dobrej zabawy. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy.

Dla młodszego rodzeństwa uczestników turnieju nauczycielki - Alicja Grubich Łysakowska i Kinga Czaja przygotowały zajęcia plastyczne i "zabawy z szyframi".

Danuta Sobierajska, Anna Miklas i Jolanta Wiśniewska-Nowak

Źródło: www.zslochowo.pl